Principles of Paper Writing

Principles of Paper Writing

Genel Esaslar

• Bildiriler daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış/sunulmamış olmalıdır.
• Bildiriler MS Office Word 97, 2000, XP, 2003 formatında gönderilmelidir. Word dosyasının uzantısının docx olmaması gerekmektedir. Powerpoint formatında gönderilen sunumlar Bildiriler CD’sinde yer almayacaktır.
• Bildiriler, yazarın göndereceği düzenleme üzerinden ofset tekniği ile basılacağından aşağıdaki hususların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bildiriler için ayrıca redaksiyon hizmeti verilmeyecektir.

Bildirilerin Uzunluğu:

Yazı, tablo, şekil, grafik, fotoğraflar dâhil olmak üzere, bildirinin tamamı 6 sayfayı geçmemelidir. Bu limiti geçen bildirilere, bildiriler CD’sinde yer verilemeyecektir.

Bildirilerin Gönderimi:

Bildiriler belirtilen süre içerisinde, e-mail yoluyla gönderilmelidir.
Yazarın soyadı, adının baş harfi (iki adı varsa baş harfleri), Bildirinin tam başlığı, Kaynağın adı (varsa uluslararası kısaltmalara uygun olarak), Cilt no., Sayfa numaraları, Yıl. Birden fazla yazar adı varsa hepsi yazılmalıdır.

Dergi örneği:
Çakır Ş. and Korukoğlu S., “Daily Rainfall Simulation and Its Application in Turkey” , Tr. J. of Engineering and Environmental Ciences , Vol.21, pp.315-324, April 1997

Kitap örneği:
White F.M., “Fluid Mechanics”, pp 719-722 , McGraw-Hill, Newyork, 1991

Çalışmaya Destek Veren Kurumlar:

Çalışma herhangi bir kurumun desteği ile gerçekleştirilmişse bu kurumun adı 16×24 cm’lik alan içinde kalacak şekilde ve sayfadaki son satırdan 16 cm’lik bir yatay çizgi ile ayrılarak ilk sayfanın altına dip notu olarak yazılmalıdır.